>

З обраного шляху ми не звернемо!

Спільна метаНа фото: Сергій ПУШКОВ, Денис РАЦЬКИЙ, Валентин ПЛИТА, Володимир ГАЖИЙСЬКИЙ, Владислав НОСАЧЕНКО — депутати Татарбунарської міської ради, члени депутаської групи “Спільна мета”

Такою є життєва позиція депутатів Татарбунарської міської ради, членів депутатської групи «Спільна мета». Всупереч багатьом викликам, які постали перед нашою країною, ці люди знають, що робити, і взяли на себе відповідальність за проведення необхідних змін у своєму місті. Це є прикладом для багатьох інших, хто ще не зміг чи не встиг розпочати реформи. Тож татарбунарські депутати щиро діляться своїм досвідом з усіма.

Володимир ГАЖИЙСЬКИЙ,
голова депутатської групи «Спільна мета»:

— Ідея створення цієї групи виникла майже відразу після місцевих виборів восени минулого року, коли за їх підсумками до Татарбунарської міської ради увійшло багато різних політичних партій. Ми переконалися, що багато є мешканців з демократичними поглядами, які не хочуть жити в минулому та прагнуть змін. В той час я і ще кілька моїх однодумців вирішили створити депутатську групу, яка зможе об’єднати народних обранців, що мають одну мету, тому і назвали її «Спільна мета». А мета у нас одна — щоб наше місто процвітало, його мешканці жили краще, аби не було проблем із інфраструктурою. На даний час група нараховує 11 чоловік, які є представниками 7-и політичних партій.

В нашій депутатській діяльності були випадки, коли вже думав, що мені все це не потрібно, час поставити на ньому хрест. Але економічна ситуація в країні, війна на сході, окупація Криму агресивною Росією, змусили продовжити розпочатий шлях. У мене був товариш — Стас Дерев’янко, учасник АТО, який загинув в Авдієвській промзоні. До цієї трагічної події я теж планував піти в АТО. Але він сказав мені: «Хлопці, не йдіть з Бесарабщини, я знаю, що ви патріоти України, отже не дайте можливості крадіям знову бути при владі. Тому беріть на себе відповідальність і змінюйте країну, а ми, жителі західної і центральної України, де поки що більше патріотів при владі, будемо захищати кордони. На півдні вас менше, тому йдіть до влади і намагайтесь змінити її, тоді і нам на сході буде легше». Слова мого друга стали для мене мов заповіт, який наказує мені постійно: «Хлопці, змінюйте країну». Ось тоді я і поставив перед собою цю мету і буду йти до неї.

Владислав НОСАЧЕНКО:

— Перед тим, як створити групу «Спільна мета» в нашому житті було дуже багато змін і катаклізмів, кожен пройшов свій життєвий шлях. Ми вже мали на той час певний досвід, і, можливо, навіть, по-різному бачили шляхи виходу з кризи нашої країни. Але ми об’єднались, і на сьогодні у нас спільна мета і одна думка. Я впевнений, що подальші різні події в країні, і які б вони не були, на наш вибір вже не вплинуть. Звичайно, що сьогодні також нелегко, як в житті, так і в нашій депутатській діяльності. Але я впевнений, що будемо йти вперед і доносити всі свої думки до людей. Ми звітуємо перед сільчанами за свою роботу. Будемо і надалі разом робити все, аби покращити життя людей не тільки в нашому місті, а й в усьому Татарбунарському районі. І не лише собі та своїм дітям, а й усім оточуючим. Багатий сусід — це краще, аніж бідний. Заради цього ми і об’єдналися, щоб люди жили заможніше, мали достаток і країна наша процвітала, бо ми цього варті.

Денис РАЦЬКИЙ:

— Створюючи свою групу, ми розуміли, що треба чимось відрізнятися від якихось стереотипів, нам повинні довіряти люди. І тому нашою новою ідеєю було те, що ми маємо донести до всіх результат роботи. Бо люди щодо наших депутатів-попередників були впевнені, що ті роблять, що завгодно на власний розсуд, але тільки не те, що треба виборцям. Ми ж йдемо назустріч людям, постійно інформуємо про стан справ у міській раді та в нашій депутатській групі. Розповідаємо про плани на майбутнє, і що збираємося робити для розвитку Татарбунар. Я вважаю, що залучення населення до управління містом — це одна з найпопулярніших наших ідей.

Виборці вже почали розуміти оригінальність нашого об’єднання, тим самим зламуються раніше існуючі стереотипи, що депутат — це людина, яка нічого не робить, а лише сидить в міській раді. Я вважаю, що ми на правильному шляху, і певні результати роботи вже є. До них можна віднести, наприклад, максимально відкрите оприлюднення бюджета міста, звітування, куди витрачаються кошти: на будівництво, ремонт, благоустрій і так далі. Також розповідаємо, чим конкретно займається мер, які права та обов’язки у нього та депутатів.

Валентин ПЛИТА,
голова районної організації ветеранів АТО:

— Ми хочемо показати всім новий образ депутата міської ради, формат його роботи, як він працює разом з виборцями і приймає рішення разом з ними, депутата, який розуміє потреби громади, та працює на неї. Хочеться, аби всі зрозуміли, що ми не статисти, які відсиджують на засіданнях міськради і голосують за бажанням мера. Депутат повинен займатися самоосвітою, зробити роботу ради прозорою для своєї громади. Наша група спрямовано займається впровадженням нововведень в раді, починаючи від економії коштів і до змін в регламенті та в рішеннях ради. Все це ми пропонуємо нашому меру та нашим колегам, використовуючи позитивні приклади інших міст та і сіл, а також європейський досвід.

Сергій ПУШКОВ:

— Раніше на сесії міської ради запрошували лише депутатів та представників влади. Ті ж, хто намагався на них потрапити без запрошення, мав через те лише скандали та конфлікти з депутатами минулого скликання та мером. «Спільна мета» започаткувала нову практику, почавши запрошувати на сесії та засідання комісій звичайних людей. Я вважаю, що це великий крок до зближення з людьми.

Нас часто запитують: «Чи змусить вас щось відмовитися від ідеї «Спільної мети» якісь політичні катаклізми, чи залишитесь вірними обраному шляху?» На такі запитання відповідаємо з колегами, що нас хвилює, яку країну ми залишимо своїм дітям та онукам. В ній більше не повинно бути розбитих доріг та знищених сіл, людей, що втратили віру в майбутнє. Тому нам потрібно робити власноруч багато справ, аби змінити на краще життя, а своїм нащадкам залишити гарну та квітучу Україну. Отож впевнено відповідаємо: «З обраного шляху ми не звернемо».

Федір ПАВЛОВСЬКИЙ 

Читайте також:

Депутатська група «Спільна мета» в Татарбунарах

Депутати Татарбунар разом із громадськістю не дали створити у місті кишенькову охорону мера

Поделиться статьей в социальных сетях: