>

За місяць роботи штабу з боротьби із аграрним рейдерством вдалося зупинити десятки спроб захоплення врожаю та земельних ділянок на Одещині

засідання штабу з питань боротьби з аграрним рейдерством

В ОДА пройшло засідання штабу з питань боротьби з аграрним рейдерством. Захід проходив під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Терещука. Представники ОДА, поліції, управління Держгеокадастру та прокуратури обговорили проблемні питання щодо земель сільськогосподарського призначення, повідомляє прес-служба ОДА.

«В Україні чимало земель перебувають у невизначеному стані: наразі невідомо, чи, наприклад, їх будуть віддавати воїнам АТО, чи продавати на аукціонах або щось інше. Такі землі обробляються — в багатьох випадках існують так звані “тимчасові угоди”. Але, якщо говорити про законність таких угод, то треба відзначити: вони не є підставою для підтвердження права оренди. Це іноді стає площиною для можливого рейдерства», – наголосив Олександр Терещук.

Під час наради обговорили саме такий приклад щодо визначення права обробки однієї з ділянок землі у Роздільнянському районі. Там представники двох підприємств претендують на одні й ті самі гектари — наразі розпочато кримінальне провадження. Олександр Терещук надав розпорядження, щоб 3 листопада члени комісії виїхали до місцевої сільської ради і встановили, на якій підставі на землі працює техніка і чому було укладено нову тимчасову угоду вже з іншим підприємством. Також до цього заходу планується долучити представників Держгеокадастру. «Комісія підготує матеріали і відправить їх до органів поліції. Ми хотіли би бачити, аби в таких питаннях оголошувались підозри»,- додав перший заступник голови ОДА.

Нагадаємо, лише за місяць роботи штабу з боротьби із аграрним рейдерством вдалося зупинити десятки спроб захоплення врожаю та земельних ділянок на території Одещини.

Поделиться статьей в социальных сетях: