>

Жителі Ширяївського району яскраво відзначили свято Маланки

Свято «Нашу Маланку Василь водить» - Великомихайлівський район

Жителі Ширяївського району Одеської області третій рік поспіль під егідою районної ради яскраво відзначають свято Маланки.

Свято під назвою «Нашу Маланку Василь водить» відбувся на площі біля районного Будинку культури. Він почався з фестивального ходи. Учасники свята під фольклорну музику пройшли по центральній вулиці селища.

Свято «Нашу Маланку Василь водить» - Великомихайлівський район - 1

Потім кожна територіальна громада і сільська рада представили свої намети, присвячені різдвяній тематиці. Всіх охочих пригощали різноманітними стравами і заворожували щедрівками та колядками.

В рамках свята також відбувся благодійний ярмарок, на яку господині всіх сільрад району привезли різні страви. Цього року від продажу страв було зібрано 14 тис. грн., які пішли на лікування важкохворої дівчинки з Ширяївського району Віолетти Бурли.

Ближче до вечора спеціальна комісія визначила переможців фестивалю. У номінації «Краща Маланка» виграв Олександр Салига, в подарунок він отримав телевізор. У номінації «Кращий стіл» перемогла Катерино-Платонівська сільрада, яка була нагороджена мікрохвильовою піччю. Кращим учасником святкової колони стала Петроверовска сільрада. Переможцю дістався холодильник.

Нагадаємо, свято преподобної Маланії відзначається напередодні Старого Нового року. Маланка — це, перш за все, народні гуляння з піснями, щедрівками, театралізованими виставами, перевдяганням у тварин і фольклорних персонажів. Так, за традицією дівчину прийнято переодягати в Василя, а хлопця — в Маланку.

Свято «Нашу Маланку Василь водить» - Великомихайлівський район - 2

Поделиться статьей в социальных сетях: