>

Зігріті гумором «Олійниківські дні»

фестиваль «Олійниківські дні» - Миколаївський район

Українська культура багата на славетні імена. Одне з них — Степан Олійник, видатний поет-сатирик, який народився на Одещині. Цьогоріч Миколаївський район традиційно святкував 110-річницю з Дня народження Степана Івановича Олійника.

День перший

Щороку, більше трьох десятиліть поспіль, проводиться в районі фестиваль «Олійниківські дні», який в повній мірі є святом гумору, сердечності, зустрічей і привітань. Щороку приїздять сюди письменники, журналісти, співаки, композитори, актори театрів та кіно та інші митці. Ось і цього року район відвідала почесна делегація на чолі з заслуженим діячем мистецтв України, мистецтвознавця, доктором філософії мистецтва, донькою письменника Лесею Степанівною Олійник.

Фестиваль-2018 в Миколаївському районі тривав два дні. Першого дня, в суботу, почесні гості відвідали палац Куріса, що в селі Ісаєве, де зустрілись з головою Миколаївської районної державної адміністрації Висоцькою Л. А., Ісаївським сільським головою Черненко Л. В., директором Ісаївського професійного аграрного ліцею Ісаєнком С. А., оглянули палац, поспілкувались та почаювали за старовинним сімейним столом сім’ї Курісів. Потім делегація прибула до Ісаївського будинку культури, де на артистів вже очікували ісаївці та жителі району.

Неабияке задоволення отримали глядачі від концерту цього вечора. До концертної програми увійшли виступи гостей свята, учасників художньої самодіяльності Ісаївського будинку культури та перегляд знаменитого фільму за твором С. І. Олійника «Пес Барбос і незвичайний крос». Леся Степанівна теж тепло вітала ісаївців та подарувала жителям села нещодавно надруковану книгу творів С. І. Олійника.

День другий

Наступного дня свято продовжилось в селі Левадівка, на батьківщині великого сатирика. Зранку на подвір’ї Левадівського НВК зібрались учні, педагоги з усього району та громадськість. Вони зустріли почесних гостей та всі разом біля погруддя С. І. Олійника вшанували його пам’ять, поклали до підніжжя квіти. Біля входу до музею С. І. Олійника гостей зустріли та привітали виступами і українським короваєм дітки в українських костюмах.

Завідуюча меморіального музею С. І. Олійника Валентина Панкова провела для гостей «Степанової весни» традиційну змістовну екскурсію залами музею, розповідаючи про славетного земляка, а учні читали його вірші та прозу.

Також цього дня до уваги левадівців був представлений святковий концерт за участю іменитих гостей та учасників художньої самодіяльності, під час якого з вітальним словом до присутніх звернулась голова Миколаївської районної державної адміністрації Лариса Висоцька:

— Нам необхідно шанувати пам’ять наших предків. Дотримання традицій — є запорукою гарної держави. Бажаю нам всім і надалі щороку продовжувати традиційно відзначати «Олійниківські дні» в районі. Сподіваюсь, що Леся Степанівна Олійник ще довгі роки приїздитиме до нашого району та даруватиме нам спілкування з митцями української культури та своїм прикладом показуватиме, що сім’я — це найголовніше в житті. Бажаю всім присутнім гарно відпочити та отримати задоволення від концерту.

А далі всіх присутніх радували своїми запальними виступами гості свята та учасники художньої самодіяльності.

Лідія ЛАГОДА

Поделиться статьей в социальных сетях: