>

Знову про Палац культури у Роздільній

Ще майже рік потому як Кабінетом Міністрів України із державного бюджету було виділено 3 млн. грн. на капітальний ремонт Палацу культури у Роздільній. Багато було спроб зробити піар на цьому. «Народна думка» раніше інформувала про це читачів, але то вже інше. Головне — надійшли перші кошти.

Фірма-фантом, яка «виграла» тендер

І тут почалися чвари довколо того, хто ж буде розпорядником цих коштів: райдержадміністрація чи районна рада? Класично — мала б бути райдержадміністрація, та мотивуючи тим, що райрада може краще і ефективніше використати кошти, рішенням сесії такі повноваження були надані райраді. Остання доручила своєму комунальному підприємству «Роздільнатеплокомуненерго» виступити в якості замовника цього об’єкту.

Та сталося так, що КП «Роздільнатеплокомун-енерго» виступило як в якості замовника, так і в якості, фактично, підрядника. Більше того, в порушення усталених законодавчих норм, ця «фірма» сама ж виконує і функції технічного нагляду за ходом виконання робіт. Отаке собі українське «ноу-хау»: «Сам наливаю, сам п’ю та сам гуляю!». Може було би й смішно, а чомусь від того ніяк не весело.

Спочатку на PROZORRO тендер виграла, нібито, чесно «фірма», яка щойно, наче навмисне під цей проект, зареєструвалася в одному із містечків Черкаської області за приватною адресою, у складі якої всього-навсього двоє осіб. Без репутації, відповідного досвіду виконання робіт такої складності, без наявності інженерно-технічного персоналу, кваліфікованих робітників тощо.

Згодом, під кінець 2017 року до виконання робіт із капітального ремонту Палацу культури приступили штатні фахівці та робітники КП «Роздільнатеплокомуненерго», які, власне, і отримують заробітну плату на своєму підприємстві, а працюють над виконанням проекту як працівники будівельної організації з м. Черкаси (!).

Заслужений працівник культури, завідуюча відділом культури Роздільнянскої РДА Наталія Пояцика у розпачі розводить руками. І, дійсно, вона навіть позбавлена контролю над проведенням робіт. Бідкається і директор Палацу культури Юрій Ніколаєв:

— Відповідно до кошторису, якого ніхто не бачив, за вивіз будівельного сміття їм необхідно заплатити 76 тис. грн. А те сміття я особисто разом з працівниками Палацу культури, власними силами, вивезли близько 10 тачок, і так у всьому. Доводилося і самому з тими горе-працівниками виконувати роботи, бо вони ж некваліфіковані.

Дві купки будівельних відходів, вивезених через поріг Палацу культури за 76 тис. грн.

Ні за яких обставин не допускають і представників громадськості до Палацу культури, аби ті могли здійснювати контроль за ходом виконання робіт. Усе, як кажуть: «Шито-крито».

Та що ж зробили і де кошти?

Палац культури - ремонт - Роздільна - 1Робітники забетонували підлогу, підготували під оздоблення сцену і почали готувати траншеї для прокладання комунікацій. Почали — і відразу ж припинили всі роботи. А до того багато було базікань про сучасні технології, температурні режими, акустику і таке інше. Натомість усе як завжди: аби вкрасти і, навіть, підлогу у Палаці культури збиралися застелити лінолеумом. Це вже, дійсно, сучасні технології.

Горе-будівельники чекали, що під кінець року їм будуть переказані усі 3 млн. грн., і потому все. Та кошти, відповідно до чинного законодавства, переказує фінуправління РДА. І наразі голова РДА Бараненко Н.В. проявила принциповість, й дозволила переказати лише частину коштів у сумі 476 тис. грн., тобто ту суму, на яку надані акти виконаних робіт. За що її зараз й звинувачують у всіх гріхах. Ось і виходить, що біда, коли нема коштів, а ще більша — коли вони є.

Хто б мав проконтролювати рух коштів та робіт, не допустити цієї афери чи принаймні розслідувати вже за фактом? За результатами реформ у районній прокуратурі таких повноважень зараз нема. У місцевому відділу Нацполіції відповідного оперативного підрозділу також нема. Кажуть, десь в Одесі треба когось шукати. Та все ж мовчати про цю аферу не можна, і очільниця РДА Бараненко Н.В. звернулася до правоохоронців. Подейкують, що десь відкрили кримінальне провадження, та надії мало, виходячи із того, що час іде, а ніяких слідчих заходів ніхто не проводить. Усім видається, що за таких обставин решта таких довгоочікувних коштів повернеться до державного бюджету.

*   *   *

Від редакції. Аби голос та думка народу була почута, редакція видання «Народна думка» спрямувала цей матеріал на адресу депутатів Одеської обласної ради та Верховної Ради України від ПП «Народний фронт», які доклали чимало зусиль аби Палац культури в Роздільній, який чекав на ремонт багато років, нарешті отримав на це кошти. Народні обранці пообіцяли, що незабаром відвідають цей культурний об’єкт та нададуть необхідну правову та організаційну допомогу у відповідності до цього звернення.

Михайло АВДІЄНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: