Зняття мораторію на продаж землі в Україні: закони ринкової економіки чи політичні спекуляції

  Сьогодні Верховна Рада України буде розглядати законопроект про чергове продовження мароторію на продаж землі в Україні. Напевне, що на трибуні буде замало місця бажаючим попіаритись. Багато хто з депутатів буде рвати на собі сорочку і висмикувати, можливо, останні пасми на голові, намагаючись переконати виборців, що вони — за народ. Але всі прекрасно знають, що земля в Україні продається давно, за сірими схемами. І з цим, дійсно, треба негайно щось робити.

 

Відкрити ринок землі можливо лише через 2 роки після ухвалення закону — Мінагро

Відкрити ринок землі буде можливо лише через два роки після ухвалення закону про обіг земель.Про це заявив в. о. міністра аграрної політики Максим Мартинюк на прес-конференції в міністерстві, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я упевнений, що мінімум має минути два роки з моменту публікації закону до набуття ним чинності. За цей час увесь агробізнес має ознайомитися з правилами, акумулювати ресурси тим, хто хоче спрямувати їх на викуп землі, — словом, підготуватися до запуску ринку», — розповів Мартинюк.

«Постійним продовженням мораторію ми відтерміновуємо час запуску ринку, оскільки з моменту ухвалення закону про обіг земель треба чекати ще два-три роки», — зазначив він.

«Ринок землі не можна просто запровадити завтра, тому що великі масиви землі в оренді, треба забезпечити права орендарів. За помилкових рішень ми поставимо під ризик потенціал виробництва аграрної продукції загалом, оскільки якщо ці земельні банки розпорошуватимуться, то буде падіння валового виробництва», — пояснив в. о. міністра агрополітики.

За його словами, міністерство вважає, що треба прибрати пункт про мораторій із перехідних положень Земельного кодексу та ухвалити закон про обіг сільськогосподарських земель, виставивши умови та обмеження, які діятимуть на цьому ринку, і визначити час, коли він почне діяти.

«Інше питання — я не бачу зараз політичних можливостей для ухвалення рішень… Більшість власників землі хотіли б розпоряджатися нею, але водночас хотіли б зберегти мораторій, очевидно, через страх втратити свою власність. Тут треба замислитися над підвищенням довіри до інституцій», — зазначив Мартинюк.

Між тим, близько 6,5 тисячі українців після смерті віддали безкоштовно державі землю, оскільки не змогли розпоряджатися нею за життя через мораторій на землю.

Кабінет міністрів доручив Мінагрополітики до кінця року подати законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який необхідний для скасування мораторію на продаж землі. 

Як відомо, президент Петро Порошенко заявляв, що мораторій на землю не вписується в європейську систему України.

Facebookyoutube
Поделиться статьей в социальных сетях: